HOME PAGE HOME PAGE
Úterý 28.05.2024
 
AREÁL SOLISKO
Dopravní přístupnost
Mapa areálu
Lyžařské trasy
Občerstvení
Lyžařská škola
SKI servis
Půjčovna lyží
Parkoviště
Fotogalerie
Ceník služeb
Napište nám
SJEZDOVKY A VLEKY
Sjezdovka 600 m
Sjezdovka 450 m
Sjezdovka 280 m
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality
Akce v regionu
HORNÍ BEČVA
Obec Horní Bečva
Historie obce
Symboly obce
Památky a architektura
Kultura a zábava
Přírodní zajímavosti
Turistické zajímavosti
Sport a relaxace
Ubytování a stravování
Obchod a služby
Vzdělávání
Zdravotnictví
Policie a hasiči
Pohotovostní služba

Naučné stezky CHKO Poodří [ Naučná stezka ]

Zámecká naučná stezka

V obci se nachází Zámecká naučná stezka, která má délku 5 km s 12 zastaveními na stezce. Je vedena katastrálním územím obce Bartošovice. Naučná stezka dostala název podle jednoho ze svých zastavení, které je věnováno Bartošovickému zámku, zmiňován od roku 1490. Trasa je v terénu vyznačena normalizovaným zelenobílým značením. Nabízí tak seznámení s kulturními památkami obce, dále s přilehlými mokřady, rybníky, lesy, se zástupci rostlinných a živočišných druhů na daném území. Okolí obce vybízí k pěší turistice nejen pro zkušené, ale i rodiny s dětmi.
Více informací na tel.č. TIC Regionu Poodří: +420/ 556 720 490Blahutovická naučná stezka


Jde o naučnou stezku, která vede místní částí Jeseníku nad Odrou, Blahutovicemi. Měří 3 km a má celkem pět zastavení. Dostanete se s ní nejen k obnoveným kapličkám a božím mukám, ale také k prameni Rynka, do staré pískovny či k rybníku. Jednou ze zastávek je i místní Blahutovický - Komunitní klášter (více na: http://www.bayeruvodkaz.cz/), nebo také ptačí pozorovatelna.


Naučná stezka Kotvice


Naučná stezka Kotvice se rozprostírá mezi Novou Horkou a Studénkou. Nejpřitažlivější je zejména v jarním a podzimním období. Měří 3 km a je přístupná celoročně. Výchozím místem je Pasečný most ve Studénce a končí u starého mlýna v Nové Horce (místní částí Studénky). Na trase se seznámíme s přírodně rozmanitou a nenahraditelnou krajinou kolem řeky Odry, kterou obohacují nivní rybníky Nový či Kotvice a rybniční soustavy vznikající postupně od 14. století. Na trase dále můžeme pozorovat krajinu s rozptýlenou zelení typickou pro každoroční povrchové rozlivy do lužních lesů a luk.
Více informací na tel.č. IC Studénka: +420/ 556 414 387


Naučná stezka Proskovické louky

Krátká a nenáročná stezka v katastru Ostravy-Proskovic začíná u bývalého Sunkova mlýna na jižním okraji obce (je možné ji však procházet obousměrně). Po nezpevněné cestě pokračuje loukami k bývalé rybniční hrázi. Dále je vedena úzkou pěšinou po hrázi, přibližuje se k Odře a širší cestou mezi loukami se obloukem vrací zpět do Proskovic. Délka stezky je asi 1,7 km a její zastavení jsou věnována loukám a pastvinám, hrázím bývalých rybníků, řece Odře.
Více informací na tel.č. CHKO Poodří, Studénka: +420/ 556 455 055.


Školní naučná stezka ve Studénce

Stezka začíná u Základní školy TGM na ul. 2. května ve Studénce, kde jsou na okraji školní zahrady umístěny úvodní dvě zastavení. Stezka pak pokračuje pěšinou přes pole směrem k železniční trati, podchází ji podchodem a stáčí se po hrázi Horního rybníka. Končí na asfaltové účelové komunikaci u rybníka Velká Podlážka. Dále je možno pokračovat po asfaltové cestě směrem doprava a u Pasečného mostu přes Mlýnku se napojit na naučnou stezku Kotvice. Školní naučná stezka je dlouhá cca 1,5 km a je průchozí celoročně.
Více informací na tel.č. IC Studénka: +420/ 556 414 387

UMÍSTĚNÍ


Typ záznamu: Naučná stezka
AKTUALIZACE: Vladimír Petřvalský (Obecní úřad Bartošovice) org. 56, 05.01.2012 v 13:56 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®