HOME PAGE HOME PAGE
Středa 07.12.2022
 
AREÁL SOLISKO
Dopravní přístupnost
Mapa areálu
Lyžařské trasy
Občerstvení
Lyžařská škola
SKI servis
Půjčovna lyží
Parkoviště
Fotogalerie
Ceník služeb
Napište nám
SJEZDOVKY A VLEKY
Sjezdovka 600 m
Sjezdovka 450 m
Sjezdovka 280 m
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality
Akce v regionu
HORNÍ BEČVA
Obec Horní Bečva
Historie obce
Symboly obce
Památky a architektura
Kultura a zábava
Přírodní zajímavosti
Turistické zajímavosti
Sport a relaxace
Ubytování a stravování
Obchod a služby
Vzdělávání
Zdravotnictví
Policie a hasiči
Pohotovostní služba

Sousedské slavnosti pod Kunětickou horou

7.6.2008 úspěšně proběhl nultý ročník Sousedských slavností v pohádkovém areálu Perníkové chaloupky v Rábech.
V rámci celodenního bohatého programu (viz fotogalerie T.Kubelky z Pardubického deníku, fotogalerie P.Baláže a fotogalerie K.Korejtkové) se uskutečnila prezentace obcí Regionu Kunětické hory a členů tohoto občanského sdružení.
Obce Dříteč, Rokytno, Staré Ždánice a Sezemice zajímavým způsobem při veřejném defilé vytvořily pozvánku do svých obcí a představily především zajímavosti pro turisty. Přítomné zaujaly také střípky z historie obcí, které byly podávány ve spojitosti s prezentacemi praporů obecních i dobrovolných hasičů. Obec Rokytno vtipně prezentovala svoji historii (území písečných přesypů u Rokytna) formou originálních přesýpacích hodin, které zaujaly všechny přítomné. Při příležitosti prezentace historických praporů byl představen i zcela nový prapor Perníkového hejtmanství, jehož autorem je známý heraldik pan Velebný z Ústí nad Orlicí.
Foto 1
Jezdecký klub Staré Ždánice na svých koních poskytoval příjemné projížďky po okolí Perníkové chaloupky, zástupce firmy Daniels coffee představil zajímavosti ze způsobu výroby kávy v rámci její ochutnávky a zástupci GolfResortu Kunětická hora ochotně zaškolovali malé i velké zájemce do golfové hry. Veliké pozornosti se těšila jízda v golfovém vozíčku.
Foto 2
Celodenní program byl více než pestrý, a každý z přítomných si mohl vybrat z bohaté nabídky: ukázek starých řemesel, dětského představení Jana Honzy Lušovského, jarmareční hrané frašky "Vo Honzovi pohádka"a představení loutkového divadla "Ahoj" z Chrudimi. Velké pozornosti se těšil koncert a autogramiáda Honzy Vyčítala, který byl při příležitosti, konání se pokusu o překonání rekordu setkání majitelů jmen Jan a Marie, uveden do síně slávy.
Foto 3
Prezentace obcí a členů sdružení bezesporu přispěla ke zkvalitnění celodenního programu akce pro obyvatele regionu v okolí Kunětické hory a dala nové impulsy spolupráci veškerých místních subjektů.
Poděkování za tuto akci patří hlavnímu organizátoru panu Luďku Šormovi, představitelům výše uvedených obcí a členům sdružení.

Kateřina Korejtková

DALŠÍ INFORMACE: MAS Region Kunětické hory
Zveřejněno 07.07.2008 v 22:43 hodin
Copyright 1998-2022 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®